Z licencją czy bez – którego bukmachera wybrać?

W naszym kraju wyróżnić da się trzy podstawowe rodzaje bukmacherów. Tym pierwszym są bukmacherzy online z licencją na prowadzenie swojej działalności związanej z zakładami bukmacherskimi. Działają oni w pełni legalnie. Drugą grupą są bukmacherzy bez licencji. Uważani są oni za tych niedziałających w zgodzie z polskim prawem. Trzecią, a zarazem ostatnią, grupą bukmacherów są ci, którzy nie posiadają licencji, ale nie działają na terenie naszego kraju (nawet jeśli kiedyś świadczyli tutaj swoje usługi). My dziś skupimy się na tych dwóch pierwszych rodzajach. Czy lepiej jest obstawiać u buków bez licencji? A może rozsądniej jest sięgnąć po tych posiadających stosowne uprawnienia? O tym wszystkim – w naszym dzisiejszym poradniku.

jakiego bukmachera wybrać
Z licencją czy bez – którego bukmachera wybrać?

Bukmacherzy online z licencją – dlaczego warto u nich obstawiać mecze?

W naszym kraju działalność bukmacherską reguluje tak zwana ustawa hazardowa. To ona określa wszelkiego rodzaju warunki, jakie muszą spełnić wszyscy bukmacherzy online, by móc działać w pełni legalnie. Zgodnie z jej zapisami, na każdym z nich ciąży obowiązek pozyskania licencji na świadczenie swoich usług. Jej przyznanie uzależnione jest od wielu warunków, w tym przede wszystkim od  tego, czy zapewniają klientom bezpieczne warunki do obstawiania oraz czy odprowadzają podatki właśnie w Polsce.

Legalni bukmacherzy są jedyną w naszym kraju opcją, by móc obstawiać własne typy bukmacherskie w zgodzie w polskim prawem. Typowanie u nich nie grozi zatem konsekwencjami prawnymi. Jest też w pełni bezpieczne – ma się zatem pewność, że ewentualne wygrane rzeczywiście trafią na nasze konto, a odpowiedzialny za nie podmiot nie zniknie z rynku razem z nimi.

Legalni bukmacherzy jak STS czy Fortuna już dawno przestali być tymi wyraźnie odstającymi od ich nielegalnych odpowiedników. Wszystko za sprawą bardzo dużej konkurencji na naszym rynku. Mimo bowiem, że jest on ograniczony do firm, które przeszły przez proces licencyjny, wykazuje się ogromną konkurencyjnością. To z kolei sprawia, że oferta buków jest stale udoskonalana i uatrakcyjniana. W taki sposób, by ludzie chętniej rejestrowali się u danego operatora.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Typowanie u legalnych bukmacherów jest zatem bezpieczne i bezproblemowe, a każdy Polski bukmacher online oferuje naprawdę wiele ciekawych promocji, bonusów czy też doskonałe kursy. Nie grozi żadnymi konsekwencjami prawnymi, a co więcej odbywa się na bardzo atrakcyjnych warunkach. Na ten moment jest jedyną rozsądną opcją.

Dlaczego nie warto typować u bukmacherów bez licencji?

Mimo faktu, że typowanie u bukmacherów nieposiadających licencji jest w naszym kraju nielegalne, ci stale starają się trafić do typujących z Polski. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nasz rynek należy do najatrakcyjniejszych. Firmom ciężko jest przejść obok niego obojętnie, dlatego też promują się jak tylko mogą (głównie za pośrednictwem agresywnych kampanii mailingowych). Tak naprawdę jednak nie warto korzystać z ich usług. Wszystko dlatego, że:

  • typowanie u nich może się wiązać z konsekwencjami prawnymi i finansowymi – polski rząd bardzo skutecznie ściga i kara typujących, którzy decydują się na usługi bukmacherów nieposiadających licencji i działających na  terenie naszego kraju nielegalnie. Dotkliwa kara finansowa może pogrzebać wszelkie ewentualne korzyści płynące z nielegalnej gry;
  • bezpieczeństwo typowania stoi u nich na wątpliwym poziomie – choć wielu nielegalnych bukmacherów wykazuje się sporym profesjonalizmem (w końcu działają legalnie poza terytorium Polski), nikt nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa naszych środków w obrębie ich serwisów internetowych. Gdyby coś się z nimi stało, nie można zgłaszać roszczeń i walczyć o swoje racje. Przynajmniej z pomocą polskiego rządu;-
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • trzeba się u nich podejmować się dodatkowych działań – nawet najlepsi bukmacherzy bez licencji muszą w jakiś sposób omijać blokady rządowe narzucane na ich domenach internetowych. Często wymaga to od typującego instalacji dodatkowego oprogramowania, którego bezpieczeństwo można poddawać pod wątpliwość;
  • nie posiadają oni oferty „wartej grzechu” – tak naprawdę ryzyko związane z typowaniem u nielegalnych bukmacherów jest nieadekwatne do płynących z tego korzyści. Prawda, zakłady bukmacherskie u tych firm gwarantują wygrane pozbawione podatku (dlatego też są one wyższe i zdobywane nielegalnie). Tak naprawdę jednak ich oferta kursowa w wielu przypadkach jest po prostu nieatrakcyjna.

Którego bukmachera finalnie wybrać?

Znając już wszystkie wady i zalety obstawiania u bukmacherów z licencją i bez niej można dojść do jednego wniosku: wyłącznie legalni bukmacherzy są tymi, na których warto zwracać uwagę i u których powinno się obstawiać własne typy bukmacherskie. Wybierając ich można spać spokojnie – bez obawy, że zostanie się dostrzeżonym przez Urząd Skarbowy i poddanym surowym konsekwencjom.

Warto wiedzieć, że obowiązek licencyjny ciąży wyłącznie na bukmacherach, którzy działają w obrębie naszego kraju i świadczą swoje usługi jego obywatelom. Obowiązuje też typujących zamieszkujących Polskę. Jeżeli zatem wyjedzie się poza granice naszego kraju, można typować u legalnych w państwie docelowym operatorów. 

5 / 5. Ocen: 4

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button