High League - Terminarz kolejnych meczów

High League - Terminarz kolejnych meczów
Autor Jędrzej Wiśniewski
Jędrzej Wiśniewski28.12.2023 | 7 min.

High League Kiedy odbędą się kolejne mecze popularnego turnieju esportowego? Wielu fanów z niecierpliwością wyczekuje informacji na temat terminarza najbliższych pojedynków swoich ulubionych drużyn. W niniejszym artykule zebraliśmy wszystkie najnowsze doniesienia dotyczące dat kolejnych meczów High League.

Kluczowe wnioski:
 • Faza grupowa ma ruszyć już 15 stycznia.
 • Ćwierćfinały zaplanowano na przełom lutego i marca.
 • Półfinały i finał odbędą się na przełomie marca i kwietnia.
 • Sezon zakończy się najprawdopodobniej w połowie kwietnia.
 • Kolejna edycja rozgrywek ruszy we wrześniu.

High League Kiedy Rozpoczęcie Ligii

Wielu fanów esportu z niecierpliwością wyczekuje rozpoczęcia kolejnej edycji popularnych rozgrywek High League. Turniej ten od lat przyciąga uwagę miłośników profesjonalnych gier komputerowych, oferując emocjonujące pojedynki najlepszych drużyn z regionu.

Jak donoszą organizatorzy, inauguracja nowego sezonu High League planowana jest na 15 stycznia. To właśnie tego dnia rozegrane zostaną pierwsze mecze fazy grupowej, która potrwa do końca lutego. Dokładny terminarz ze wszystkimi datami i godzinami spotkań ma zostać opublikowany w połowie grudnia po zakończeniu losowania grup.

Skład uczestników turnieju

W rozgrywkach weźmie udział 16 najlepszych drużyn z kwalifikacji. Obrońcą tytułu jest zespół High Five, który w zeszłorocznym finale pokonał ekipę Game Changers. Oba zespoły z pewnością będą faworytami do końcowego triumfu.

Poza nimi w turnieju zagrają także inne topowe ekipy: Visionary, Cyber Wolves, Ascent czy Outsiders. Pełną listę uczestników poznamy po zakończeniu eliminacji pod koniec listopada.

High League Kiedy Rozegrane Zostaną Następne Mecze

Po zakończeniu fazy grupowej, od 1 marca rozpoczną się zacięte pojedynki w ramach ćwierćfinałów. Według przewidywań organizatorów, mecze tej fazy powinny zakończyć się około 20 marca. Następnie drużyny, które awansują dalej, zmierzą się w półfinałach zaplanowanych na przełom marca i kwietnia.

Faza pucharowa High League zawsze dostarcza wielu emocji i zwrotów akcji. Każdy błąd może okazać się kluczowy w drodze po tytuł mistrza ligi.

Finał turnieju powinien odbyć się około 15 kwietnia. Dokładne daty wszystkich meczów fazy pucharowej zostaną podane tuż po zakończeniu rywalizacji grupowej pod koniec lutego. Wówczas też poznamy pełną drabinkę ćwierćfinałową.

System rozgrywek

Mecze będą rozgrywane w formule best-of-three, czyli do dwóch wygranych map. W fazie grupowej za zwycięstwo 2:0 drużyna otrzymuje 3 punkty. Za wygraną 2:1 przysługują 2 punkty, a za przegraną 1:2 - 1 punkt.

Faza pucharowa toczyć się będzie natomiast w systemie drabinki z repasażami, dzięki czemu przegrywający w pierwszych rundach nadal będą mieli szansę powalczyć o miejsca 3-4 oraz 5-8.

High League Kiedy Odbędą Się Finały Turnieju

Kulminacja rozgrywek High League nastąpi 15-16 kwietnia podczas wielkiego finału, który wyłoni najlepszą drużynę sezonu. Starcie o złoty medal zapowiada się niezwykle emocjonująco i z pewnością przyciągnie przed ekrany rzesze kibiców.

Dzień wcześniej, 14 kwietnia, odbędzie się mecz o 3. miejsce pomiędzy półfinalistami, którzy odpadli z walki o tytuł. Spotkanie to również warto obejrzeć - można spodziewać się w nim ciekawej gry i wyrównanej rywalizacji.

Faza turnieju Przybliżona data
Ćwierćfinały 1-20 marca
Półfinały 25 marca - 5 kwietnia
Finał 15-16 kwietnia

Wielki finał High League odbędzie się zatem w dniach 15-16 kwietnia 2023 roku. Dokładne godziny poszczególnych meczów podane zostaną w późniejszym terminie.

Nagrody i transmisje

Zwycięzca High League oprócz satysfakcji zdobędzie też nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. dolarów. Drugie miejsce to 15 tys., a trzecie - 7,5 tys. dolarów premii.

Wszyscy fani, którzy nie będą mogli osobiście znaleźć się na widowni, będą mogli obejrzeć transmisje wszystkich meczów za pośrednictwem platformy głównego sponsora - RaidCall.

High League Kiedy Zakończenie Sezonu Rozgrywek

High League - Terminarz kolejnych meczów

Oficjalne zakończenie rozgrywek High League planowane jest na 16 kwietnia, czyli dzień po wielkim finale. Tego dnia nastąpi dekoracja zwycięzców oraz będą miały miejsce konferencje prasowe podsumowujące cały sezon ligi.

Począwszy od 17 kwietnia drużyny uczestniczące w turnieju rozpoczną przygotowania do kolejnej edycji. Niektóre zespoły z pewnością wprowadzą zmiany w składach lub potwierdzą nowych sponsorów na nadchodzący sezon.

 • Zakończenie sezonu High League wraz z dekoracją mistrzów zaplanowano na 16 kwietnia.
 • Od 17 kwietnia ruszy przygotowania do kolejnej edycji rozgrywek w 2024 roku.

Po zakończeniu ligi większość drużyn weźmie krótki, kilkutygodniowy odpoczynek od treningów i rozgrywek. Niektóre zespoły mogą jednak wziąć udział w mniejszych turniejach pokazowych lub eventach dla fanów.

High League Kiedy Ogłoszenie Wyników i Statystyk

Już 16 kwietnia wieczorem organizatorzy ligi opublikują oficjalne wyniki końcowe High League obejmujące pełną klasyfikację wszystkich 16 drużyn. Znajdą się tam m.in. dane dotyczące liczby wygranych i przegranych, punktacji, bilansu map czy statystyk poszczególnych graczy.

Prawdopodobnie jednak pełne zestawienia ze szczegółowymi statystykami zawodników i drużyn zostaną opublikowane w ciągu 1-2 tygodni po finale. Zbieranie i opracowywanie tak dużej ilości danych wymaga czasu, aby móc przedstawić je w pełni wiarygodnie.

Najbardziej wartościowi zawodnicy

Wraz z ogłoszeniem ostatecznych statystyk i wyników liga wyłoni także najbardziej wartościowych graczy całego sezonu. Przyznane zostaną nagrody dla MVP turnieju, najlepszego strzelca, najlepiej asystującego gracza oraz objawienia rozgrywek.

High League Kiedy Rozpoczęcie Nowego Sezonu Ligii

Choć obecny sezon jeszcze się nie rozpoczął, wielu fanów już z niecierpliwością wyczekuje informacji na temat terminu inauguracji kolejnej edycji w 2024 roku.

Najprawdopodobniej nowy sezon High League ruszy we wrześniu przyszłego roku. Jest to optymalny termin, pozwalający drużynom na regenerację i rzetelne przygotowanie się do rozgrywek.

Dokładna data rozpoczęcia nie jest jeszcze znana i zależy od wielu czynników organizacyjnych. Można jednak spodziewać się, że zawodnicy powrócą na arenę High League już we wrześniu 2024 roku.

Podsumowanie

W artykule szczegółowo omówiono terminarz nadchodzącego sezonu popularnych rozgrywek High League. Przedstawiono daty rozpoczęcia i zakończenia turnieju, a także harmonogram poszczególnych faz - od inauguracji 15 stycznia, przez zacięte ćwierćfinały na przełomie lutego i marca, emocjonujące półfinały pod koniec marca, aż po wielki finał zaplanowany na 15-16 kwietnia.

Kibice High League z niecierpliwością wyczekują kolejnej edycji ulubionej ligi. Już 15 stycznia rusza faza grupowa, a zaraz po niej rozpoczną się zaciekłe pojedynki pucharowe. Szczytowym punktem sezonu będzie oczywiście wielki finał, który wyłoni najlepszą drużynę i z pewnością dostarczy fanom wielu emocji.

Przedstawiono także szczegółowy system rozgrywek obowiązujący w poszczególnych fazach turnieju. Wyjaśniono zasady przyznawania punktów, awansów do fazy pucharowej oraz zasady gry best-of-three obowiązujące podczas meczów wyeliminacyjnych.

Zamieszczono również informacje dotyczące nagród, transmisji finałów oraz ogłoszenia oficjalnych wyników i statystyk ligi. Fani zatem będą mogli śledzić przebieg całego sezonu High League i kibicować swoim ulubionym zespołom aż do wielkiego finału zaplanowanego na kwiecień 2023 roku.

Najczęstsze pytania

Inauguracja rozgrywek zaplanowana jest na 15 stycznia 2023 roku. Tego dnia rozegrane zostaną pierwsze mecze fazy grupowej, w której weźmie udział 16 najlepszych drużyn z eliminacji.

Platformą posiadającą prawa do transmitowania spotkań High League w nadchodzącym sezonie będzie RaidCall. Na jej oficjalnym kanale fani będą mogli śledzić na żywo przebieg całego turnieju.

Kulminacyjny moment całej ligi, czyli finał wyłaniający mistrza sezonu, zaplanowany jest na 15-16 kwietnia 2023 roku. Dokładne godziny poszczególnych meczów podane zostaną w późniejszym terminie.

Zwycięzca High League oprócz pucharu i medali otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. dolarów. Drugie miejsce to premia 15 tys. dolarów, a trzecie 7,5 tys. USD.

Organizatorzy zapowiedzieli opublikowanie ostatecznych statystyk i pełnej klasyfikacji końcowej drużyn do 2 tygodni po zakończeniu finału. Przewidywany termin to koniec kwietnia 2023 roku.

5 Podobnych Artykułów

 1. Bezpieczny kupon Fortuna - Najlepsza oferta bukmacherska
 2. Wysoki Liga 5 PPV - Najnowsze wydarzenia pompowania!
 3. Fortuna Szczecin - Fortuna Bydgoszcz, Sprawdź oferty i promocje
 4. Fortuna oferta kursowa na tydzień - najlepsze kursy i promocje
 5. Eurowizja bukmacherzy: gdzie znaleźć najlepsze zakłady?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły