Bukmacherzy Eurowizja 2023 - kto jest faworytem?

Bukmacherzy Eurowizja 2023 - kto jest faworytem?
Autor Jędrzej Wiśniewski
Jędrzej Wiśniewski28.12.2023 | 6 min.

Bukmacherzy Eurowizja ponownie zaczęli typować zwycięzców nadchodzącego konkursu Eurowizji w 2023 roku. Jak co roku stawki bukmacherskie na zwycięzcę są jednym z najlepszych wskaźników tego, który kraj może ostatecznie triumfować w konkursie. Kto według bukmacherów ma największe szanse na wygraną i zdobycie szklanego mikrofonu? Jakie kraje plasują się w czołówce rankingu bukmacherskiego? Sprawdźmy!

Kluczowe wnioski:
  • Ukraina od samego początku typowana jest przez bukmacherów na zwycięzcę.
  • Tuż za Ukrainą plasują się Wielka Brytania i Szwecja.
  • Polska według bukmacherów nie ma większych szans na wygraną.
  • Czołówka rankingu bukmacherskiego może jeszcze ulec zmianie po prezentacji wszystkich piosenek.
  • Ostateczny werdykt poznamy dopiero w maju podczas finału Eurowizji.

Kto wygra Eurowizje 2023 według bukmacherów?

Eurowizja to jeden z najbardziej prestiżowych i popularnych konkursów muzycznych na świecie. Co roku przyciąga on uwagę milionów widzów i wzbudza ogromne emocje. Jednym z najciekawszych aspektów Eurowizji są typowania bukmacherów na zwycięzcę konkursu.

Stawki bukmacherskie dają bardzo dobry obraz tego, które kraje mają największe szanse na wygraną. Który kraj jest typowany w tym roku przez bukmacherów na triumfatora Eurowizji? Sprawdzamy!

Ukraina faworytem od samego początku

Od momentu ogłoszenia listy uczestników Eurowizji 2023, Ukraina typowana jest przez bukmacherów jako faworyt do zwycięstwa. Nic dziwnego - wojna w Ukrainie wzbudza ogromne emocje i chęć wsparcia tego kraju. Co więcej, ukraińska piosenka "Stefania" zespołu Kalush Orchestra wygrała Eurowizję 2022, dając Ukrainie prawo do organizacji konkursu w 2023 roku.

Mimo, że konkurs ze względu na wojnę będzie organizowany w Wielkiej Brytanii, bukmacherzy typują właśnie Ukrainę jako głównego faworyta. Reprezentant Ukrainy będzie miał ogromne wsparcie publiczności i jurorów.

Wielka Brytania i Szwecja groźnymi rywalami

Co prawda to Ukraina jest typowana na zwycięzcę, jednak kilka innych krajów również liczy się w walce o triumf. Tuż za Ukrainą w rankingu bukmacherskim plasuje się Wielka Brytania. Kraj ten od kilku lat systematycznie poprawia swoje notowania na Eurowizji.

Trzecie miejsce w rankingu bukmacherów zajmuje Szwecja, która również należy do stałych bywalców czołówki. Szwedzi potrafią przygotować konkurencyjne eurowizyjne propozycje i na pewno będą walczyć o wygraną.

Który kraj jest faworytem bukmacherów Eurowizji?

Jak już wspomnieliśmy, to Ukraina od samego początku typowana jest przez bukmacherów na zwycięzcę Eurowizji 2023. Reprezentant tego kraju konsekwentnie zajmuje 1. miejsce w rankingu bukmacherskim z dużą przewagą nad innymi krajami.

Aktualnie szanse Ukrainy na wygraną oceniane są przez bukmacherów na około 40%. Jest to zdecydowanie najwyższy wskaźnik spośród wszystkich uczestników i potwierdza pozycję Ukrainy jako faworyta do zwycięstwa w tym roku.

Pozostałe miejsca na podium zajmują Wielka Brytania (szanse ok. 15%) i Szwecja (10%). Pozostali uczestnicy mają znacznie mniejsze szanse na wygraną według bukmacherów.

Największe szanse na wygraną mają reprezentanci Ukrainy

Dlaczego to właśnie Ukraina jest typowana na zwycięzcę i ma największe szanse na wygraną Eurowizji 2023?

Po pierwsze, w kontekście trwającej wojny w tym kraju, Ukraina może liczyć na ogromne wsparcie i współczucie widzów. Publiczność z pewnością będzie kibicować ukraińskiemu reprezentantowi.

Po drugie, zwycięstwo Ukrainy w 2022 roku dało temu krajowi mnóstwo rozgłosu i popularności. Widzowie dobrze kojarzą ten kraj i będą chcieli ponownego sukcesu Ukrainy.

Po trzecie, Ukraina w ostatnich latach systematycznie awansowała w rankingu eurowizyjnym, co pokazuje rosnący potencjał i umiejętności w przygotowaniu konkurencyjnej propozycji.

Mając to wszystko na uwadze, nic dziwnego, że bukmacherzy typują właśnie Ukrainę na zwycięzcę Eurowizji 2023.

Kto może zagrozić faworytom z Ukrainy?

Bukmacherzy Eurowizja 2023 - kto jest faworytem?

Choć Ukraina wydaje się faworytem, to kilka innych krajów również ma spore szanse na dobry wynik i może zagrozić ukraińskiej dominacji.

Wielka Brytania

Wielka Brytania od kilku lat systematycznie awansuje w rankingu eurowizyjnym, plasując się w czołówce. W 2022 roku zajęła 2. miejsce. Brytyjczycy potrafią przygotować świetny występ, dlatego z pewnością będą groźnym rywalem dla Ukrainy.

Szwecja

Szwedzi słyną z doskonałych propozycji i wysokich lokat na Eurowizji. Tylko w ciągu ostatniej dekady aż 5 razy zajmowali miejsce na podium. Mają duże doświadczenie i umiejętności, więc mogą zagrozić Ukrainie.

Oprócz Wielkiej Brytanii i Szwecji, w czołówce bukmacherów plasują się także Włochy, Hiszpania czy Polska. Rywalizacja zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

Jakie inne kraje liczą się w walce o zwycięstwo?

Oprócz Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Szwecji, które bukmacherzy typują do zwycięstwa, kilka innych krajów również ma spore szanse na wysokie miejsce w rankingu.

Kraj Szacowany % szans na wygraną
Ukraina 40%
Wielka Brytania 15%
Szwecja 10%
Włochy 8%
Hiszpania 5%
Polska 4%

Jak widać z szacunków bukmacherów, poza wymienioną czołową trójką, również Włochy, Hiszpania i Polska mają spore szanse na dobry wynik. Kraje te wielokrotnie zajmowały wysokie lokaty na Eurowizji, więc z pewnością liczą się w walce o zwycięstwo.

Oprócz wymienionych państw, w szerszej czołówce znajdują się także m.in. Serbia, Australia, Holandia czy Norwegia. Jednak to Ukraina, Wielka Brytania i Szwecja są typowane jako główni faworyci tegorocznej Eurowizji.

Podsumowując, zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja, a ostateczny werdykt poznamy dopiero w maju podczas finału konkursu. Który kraj ostatecznie zwycięży i zdobędzie szklany mikrofon? Przekonamy się w maju!

Podsumowanie

Bukmacherzy Eurowizja co roku typują kraje i wykonawców, którzy ich zdaniem mają największe szanse na wygraną w konkursie Eurowizji. W tym artykule przyjrzeliśmy się bliżej aktualnym typowaniom bukmacherów Eurowizja na zwycięzcę Eurowizji 2023.

Jak się okazuje, od samego początku to Ukraina typowana jest jako faworyt do wygranej w 2023 roku. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę wojnę w tym kraju i chęć okazania wsparcia. Szacowane przez bukmacherów szanse Ukrainy na zwycięstwo sięgają aż 40%.

Jednak oprócz Ukrainy, również inne kraje mają spore szanse na dobry wynik. W czołówce bukmacherów plasują się także Wielka Brytania i Szwecja. Te kraje na pewno będą groźnymi rywalami dla Ukrainy.

W szerszej czołówce typowań znajdują się także Włochy, Hiszpania czy Polska. Wydaje się więc, że rywalizacja będzie niezwykle zacięta i emocjonująca. Kto ostatecznie zwycięży? O tym przekonamy się w maju podczas finału Eurowizji 2023.

Najczęstsze pytania

Od samego początku to Ukraina typowana jest przez bukmacherów jako faworyt do wygrania Eurowizji 2023. Szacowane szanse tego kraju na zwycięstwo sięgają około 40%.

Oprócz Ukrainy w czołówce bukmacherów plasują się także Wielka Brytania i Szwecja. Kraje te z pewnością będą groźnymi rywalami Ukrainy. Do faworytów zaliczają się również Włochy, Hiszpania i Polska.

Główne powody, dla których Ukraina ma największe szanse to: wojna w tym kraju i chęć okazania wsparcia, zwycięstwo w 2022 roku i rosnący potencjał ukraińskich propozycji w ostatnich latach.

Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie statuetki Eurowizji nastąpi w maju 2023 roku, podczas finału konkursu. Wcześniej można sprawdzać szanse poszczególnych krajów w typowaniach bukmacherów.

Stawki bukmacherskie na Eurowizję dostępne są na wielu stronach firm bukmacherskich. Można je śledzić m.in. na stronach: Betfan, Fortuna, LV Bet, STS czy Betclic.

5 Podobnych Artykułów

  1. Bezpieczny kupon Fortuna - Najlepsza oferta bukmacherska
  2. High League - Terminarz kolejnych meczów
  3. Gala KSW 70 - Transmisja na żywo, Skład Walk, Wyniki
  4. Fortuna Piłka Nożna - Zakłady Bukmacherskie Piłka Nożna
  5. Gdzie obstawiać Fame MMA: najlepsze zakłady online
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły