PUBG Mobile planuje ponowne uruchomienie w Indiach

Granie dziś na telefonie czy tablecie to coś normalnego. Wiele osób bowiem wybiera poker za darmo bez depozytu, różnego rodzaju produkcje online i offline. Niestety coraz częściej zdarza się, że przez decyzje polityczne w danym kraju użytkownicy są odcinani od swoich ulubionych gier. Świetnym tego przykładem są Indie, gdzie w wyniku wojny handlowej z Chinami zbanowany został między innymi PUBG Mobile. Może on jednak wrócić do tego kraju.

Ban i kłopoty PUBG

Na początku września rząd w Indiach wprowadził listę kolejnych aplikacji mobilnych, które zostały zakazane w tym kraju. Jedną z marek, która znalazła się na niej, jest PUBG Mobile. Dla twórców tej gry był to całkiem poważny cios. Zarówno PUBG Mobile, jak i PUBG Mobile Lite zostały bowiem pobrane ponad 200 mln razy w Indiach, a aktywnych w każdym miesiącu użytkowników było 50 mln. PUBG Mobile stał się nie tylko niezwykle popularny, lecz zyskał nawet status najbardziej dochodowej gry w historii Indii. Gra ta trafiła na czarną listę z powodu rzekomego nielegalnego przekazywania informacji o użytkownikach chińskiemu rządowi. Wiadomo jednak, że obecnie w związku z incydentem granicznym i zmianami handlowymi panuje spore napięcie między tymi dwoma krajami, co mogło mieć większy wpływ na wydanie takiej decyzji.

Sposób na obejście ograniczeń?

Utrata tak wielkiego rynku była dla twórców gry poważnym ciosem. W związku z tym już od kilku tygodni pracowano nad tym, co należy zrobić, aby ponownie wrócić do Indii. PUBG Mobile planuje w najbliższym czasie ponowne uruchomienie w tym państwie z nową grą i inwestycją w wysokości 100 milionów dolarów. Według zapewnień twórców nowy PUBG Mobile zostanie stworzony specjalnie na rynek indyjski. Za pracę ma odpowiadać oddzielny południowokoreański deweloper, który stworzy nową indyjską spółkę zależną, jaka będzie nadzorować tytuł, jak i ma zadbać o zmaksymalizowanie bezpieczeństwa danych użytkowników. Firma zobowiązała się przy tym także do zainwestowania aż 100 milionów dolarów w indyjskie branże gier, e-sportu, rozrywki i IT. Nie wiemy jednak, kiedy obie akcje miałyby mieć dokładnie miejsce.

Rozwiązanie to wydaje się całkiem rozsądne dla obu stron, gdyż PUBG będzie mógł ponownie sporo zarabiać w Indiach, a przy tym dofinansowuje te sektory w kraju sąsiednim, które są teraz niezwykle rozwijane i potrzebują inwestorów. Zdaniem PUBG Corporation ponownie uruchomiona gra będzie zawierała pewne elementy specjalnie dostosowane do indyjskich graczy. Zapanuje zatem nieco cenzura w zakresie ubioru konkretnych postaci, a sama krew może zostać zastąpiona innym kolorem. Może to zapobiec ewentualnym protestom ze strony wybranych środowisk, które zarzucały, że gra nie jest odpowiednia dla mieszkańców Indii.

PUBG ma być hostowany w Microsoft Azure

Jednym z elementów, który ma wpłynąć na ochronę danych i samej prywatności graczy jest planowane wprowadzenie gry do Microsoft Azure. Na początku listopada o takim posunięciu poinformowała nas firma KRAFTON, która jest właścicielem PUBG Corporation. Azure jako chmura publiczna Microsoftu poprawi bezpieczeństwo produktów marki. Dzięki temu oprogramowanie firmy będzie w pełni zgodne ze wszystkimi prawami i regulacjami. Ponadto do oferty ma zostać wprowadzony proces weryfikacji, który ma zapewnić, że przechowywanie danych osobowych graczy będzie zgodne z prawem danego kraju. Jest to jeden z głównych argumentów, które przemawiają za tym, że Indie będą mogły ponownie dopuścić grę do swojego kraju.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button