Typowanie polskiej Ekstraklasy – można na tym zarobić?

Piłka nożna w Polsce uważana jest za sport narodowy. Nic więc dziwnego, że to ona gromadzi przed telewizorami największe rzesze kibiców. Ona jest też odpowiedzialna za zdecydowaną większość zakładów, które każdego dnia są zawierane w bukmacherskich serwisach internetowych. Jeśli mielibyśmy wskazać ligę, która w naszym kraju cieszy się w tym kontekście zdecydowanie największą popularnością, wybór z pewnością padłby na Ekstraklasę. Jak jednak obstawiać rozgrywki w ramach polskiej ligi, by odnosić w tym sukcesy? Czy zawsze trzeba typować najbardziej standardowy rynek (a zatem wynik konkretnego meczu)? Gdzie obstawiać polską Ekstraklasę? Te wszystkie kwestie zamierzamy poruszyć w naszym dzisiejszym poradniku.

Typowanie polskiej Ekstraklasy
Typowanie polskiej Ekstraklasy – można na tym zarobić?

Typowanie polskiej Ekstraklasy – praktyczne porady

Polska Ekstraklasa jest ligą dość specyficzną i posiadającą swoją własną tożsamość – podobnie zresztą, jak wszystkie inne rozgrywki krajowe. Najlepsi bukmacherzy online w Polsce starają się zachęcić do podejmowania jak największego ryzyka przy jej obstawianiu – to dość oczywiste, bo to właśnie przynosi im zarobek. Jeśli jednak oczekujemy skuteczności w tymże obstawianiu, powinniśmy podejść do niego rozsądnie. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które będą w stanie nam na to pozwolić.

  • Zwróćmy uwagę na specyfikę Ekstraklasy. Jest ona ligą inną niż wszystkie inne. Przede wszystkim pod względem tego, o co mogą walczyć w niej zespoły. Tylko pierwsze miejsce gwarantuje tutaj udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów – dwa kolejne pozwalają na wzięcie udziału w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Trzy ostatnie zespoły z tabeli ligowej spadają do 1. Ligi i są zastępowane przez zespoły liderujące w jej obrębie.
  • Analizujmy wszystko, co może mieć znaczenie – podobnie jak w przypadku obstawiania czegokolwiek innego, w Ekstraklasie olbrzymie znaczenie ma analiza bukmacherska. Ta powinna wziąć pod uwagę wszystko to, co mogłoby mieć znaczenie w danym meczu. Chodzi tutaj o aktualną formę obu zespołów, to, jak wypadają w starciach bezpośrednich, jakie są ich dążenia, mocne i słabe strony, ale też jakim składem dysponują.
  • Oglądajmy mecze – nic nie jest w stanie dostarczyć tak dużych zasobów wiedzy analitycznej, jak transmisje meczów. To dzięki nim najlepiej ocenimy formę każdej z drużyn i to one umożliwią nam sprawdzenie, jak radzi sobie każdy zawodnik i każda formacje. Transmisje meczów są cenne również ze względu na komentatorów, często zdradzających ciekawe fakty.
  • Zwróćmy uwagę na typy bukmacherskie – w szczególności te typy dnia, które publikowane są na stronach profesjonalnych i są poparte analizą (tylko takie mają jakąkolwiek wartość). Oczywiście nie kopiujmy ich przewidywań, a wykorzystujmy je w naszej analizie.
  • Zwróćmy uwagę na sytuację w tabeli – ta w polskiej Ekstraklasie rzadko kiedy diametralnie się zmienia (choć, oczywiście, bywają od tego pewne wyjątki). Sytuacja w tabeli definiuje dążenia i motywacje konkretnych zespołów. Wpływa na ich morale.
  • Patrzmy na statystyki. Bukmacherzy online sami publikują je w obrębie swoich serwisów internetowych. Te dają nam możliwość ustalenia stylu gry konkretnej drużyny, jej najczęstszych zachowań i po prostu tego, czego można się będzie po niej spodziewać.

ZOBACZ WIĘCEJ:

1X2, a może inny rynek? – na co stawiać?

Zdecydowana większość osób, które decydują się na obstawianie polskiej Ekstraklasy typuje zwycięzcę konkretnego meczu (ewentualnie remis). Tymczasem jednak legalni bukmacherzy w Polsce pozwalają nam sięgać po znacznie więcej atrakcyjnych rynków – i warto to robić. Zwłaszcza jeśli ten podstawowy opatrzony jest kursem, który moglibyśmy uznać po prostu za nieopłacalny. Jakie rynki bukmacherskie zasługują na szczególną uwagę?

Najbezpieczniejszym rynkiem jest oczywiście ten, w ramach którego wyklucza się remis. Co prawda zwykle opatrzony jest niższymi kursami (co jest oczywiste), jednak na pewno daje nam więcej spokoju – w przypadku wystąpienia remisu, buk zwraca nam pełną stawkę na nasze saldo depozytowe. Dużą popularnością cieszą się też tak zwane rynki “podwójnej szansy”, w której stawiamy nie na jeden wynik, a na dwa (na przykład na remis lub wygraną pierwszego zespołu). One również dają nam większą szansę na sukces.

W ramach polskiej Ekstraklasy obstawiać możemy również wiele zdarzeń czysto statystycznych. Postawimy między innymi na ilość oddanych strzałów w meczu, liczbę żółtych kartek, rzutów rożnych i wolnych czy spalonych. To wszystko jest zwykle oferowane w modelu poniżej / powyżej, w którym typujemy, czy ta liczba będzie większa czy mniejsza od wskazanej przez bukmachera wartości.

Najlepsi bukmacherzy online w Polsce pozwalają też zawierać zakłady długoterminowe na polską Ekstraklasę. Dzięki temu już na początku sezonu będziemy w stanie wytypować czy to zdobywcę tytułu mistrzowskiego, czy też króla strzelców lub drużynę, która spadnie niżej.

Bukmacherzy online z najlepszą ofertą na Ekstraklasę

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy bukmacherzy online kładą nacisk na Ekstraklasę. Ta cieszy się w końcu największym zainteresowaniem spośród wszystkich lig piłkarskich – przynajmniej w naszym kraju. Jeżeli więc chcemy ją obstawiać, mamy olbrzymi wybór co do firm, u których będziemy mogli to robić. Którą z nich wybrać?

Najbezpieczniejszym wyborem jest STS, który jest w stanie pochwalić się tytułem najlepszego bukmachera w naszym kraju. Firma ta doskonale wie, czego potrzebuje klient – i stale mu tego dostarcza. Proponuje świetne warunki na to, żeby obstawiać własne typy na Ekstraklasę – zarówno pod względem kursów, jak i dostępnych rynków.

Równie dobry wybór pod względem polskich rozgrywek stanowi Fortuna. Bukmacher ten również przykłada się do swojej oferty na polską Ekstraklasę. W wielu jej aspektach jest bezkonkurencyjny, a uwagę dodatkowo przykuwa swoim dobrze zorganizowanym programem lojalnościowym, dzięki któremu każdy kolejny zakład to dla nas dodatkowy zysk.

Najlepsi bukmacherzy online w Polsce to również Superbet, który co prawda działa na polskim rynku od niedawna, ale usilnie stara się zaskarbić sobie sympatię obstawiających z Polski. Z uwagi na to Ekstraklasie nadaje priorytet, w przypadku wielu rynków na zakłady pozostając bez większej konkurencji.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

5 / 5. Ocen: 5

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button