Tegoroczna edycja E3 będzie dostępna tylko online

Tegoroczna edycja największej wystawy branżowej E3 w normalnych warunkach odbyłaby się za około dwa – trzy miesiące. Ale to nie są niestety normalne warunki. Oznacza to, że w tym roku będziemy musieli pozostać w domu i oglądać transmisję z imprezy, w przerwach między kolejnymi partiami pokera, czy innych gier hazardowych organizowanych przez kasyno online Polska. W marcu ESA anulowała E3 na ten rok z powodu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Chociaż sama wystawa nie może się odbyć, to na początku wszystkie firmy zaczęły planować transmisje na żywo i inne internetowe alternatywy, aby w tym roku upublicznić swoje premiery, nawet bez tłumów zwiedzających.

Oczywiście nie będzie w tym roku tak samo jak do tej pory. Nie będzie już scenicznych występów różnych celebrytów lub okrzyków zachwytu. Mimo to firmy planują przez cały rok wiele różnych premier i pokazów, które mają się odbyć w czerwcu. Możemy się więc założyć, że nie pozwolą one, aby ta wielka maszyna marketingowa całkowicie się zatrzymała. To będzie po prostu chwilowe spowolnienie i nic więcej.

Dla niektórych firm nie oznaczało to nawet zakłócenia ich planów. Sony wycofało się już z udziału w E3 w 2019 roku, decydując się na prezentację wideo w stylu strumieniowania podobnym do Nintendo Direct. EA również wcześniej wybrało dzień transmisji na żywo zamiast tradycyjnej konferencji prasowej.

Niestety – to już Historia

ESA, organizator corocznej konferencji gier Electronic Entertainment Expo zwanej inaczej E3, potwierdził daty przyszłorocznego wydarzenia, a wkrótce potem potwierdził, że omawiana wcześniej wersja handlowa targów nie będzie organizowana w roku 2020.

W rozmowie z GamesIndustry rzecznik ESA potwierdził natomiast, że E3 w edycji na rok 2021 będzie wydarzeniem „przeprojektowanym”, które odbędzie się w dniach 15–17 czerwca. Szczegóły zostaną podane w trakcie edycji tegorocznej.

Ale sytuacja zmienia się dosłownie z dnia na dzień. Najnowszy komunikat sprzed dosłownie kilku dni wywrócił wszystko do góry nogami. Jego treść jest następująca: „Biorąc pod uwagę zakłócenia wywołane pandemią choroby COVID-19, w czerwcu nie będziemy prezentować internetowej wersji wystawy E3 2020. Zamiast tego będziemy współpracować z poszczególnymi wystawcami w celu promowania i prezentowania indywidualnych premier w nadchodzących miesiącach. Z niecierpliwością oczekujemy standardowego spotkania naszej branży i społeczności w 2021 r., aby zaprezentować wystawę E3, która podkreśli nowe oferty i zachwyci naszych odbiorców.”

Wygląda więc na to, że wszyscy będziemy mieli czas do zabicia w czerwcu. Witryna internetowa PC Gamer poinformowała bowiem dodatkowo, że ​​przedstawiciel wydarzenia związanego z grami E3 oświadczył, że stowarzyszenie Entertainment Software Association (ESA) nie przedstawi wersji online E3 2020 w czerwcu. Jest to drugi oficjalny komunikat, który oznacza niestety niekorzystną dla nas wszystkich rzeczywistość.

Ale to jeszcze nie koniec całej historii. Faktem jest, że ESA odwołała fizyczne wydarzenie E3 2020 w marcu z powodu obaw związanych z nową chorobą koronawirusową (COVID-19). ESA podobno powiedziała swoim partnerom w tym czasie, że „bada opcje internetowego wydarzenia E3 tego lata”. Targi te miały się odbyć w Los Angeles Convention Center w Los Angeles w Kalifornii w dniach 9-11 czerwca. Ponadto nieustannie pojawiają się nowe przecieki i doniesienia, w wielu przypadkach sprzeczne ze sobą.

Sytuacja Zmienia się z Dnia na Dzień

Wszystko bowiem z powodu dynamicznie zmieniającej się sytuacji spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Pierwsze zgłoszone przypadki choroby COVID-19 miały miejsce w grudniu w Wuhan w Chinach, a następnie choroba zaczęła rozprzestrzeniać się w różnym tempie i intensywności w wielu częściach globu poprzez infekcję u szerokiej liczby ludzi. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan zagrożenia zdrowia na świecie 30 stycznia i ogłosiła 11 marca, że ​​klasyfikuje tę epidemię jako pandemię o zasięgu ogólnoświatowym. 

Jak widać, w tym momencie nie można być jeszcze niczego pewnym. Jeszcze dwa miesiące temu wydawało się, że E3 2020 odbędzie się normalnie. Miesiąc temu ogłoszono, że tegoroczna edycja będzie miała jedynie formę transmisji online (o czym napisaliśmy na samym początku). Potem, kilka dni temu, pojawił się komunikat, że imprezy nie będzie w ogóle. Co przyniosą nam kolejne dni? Będziemy musieli po prostu czekać na kolejne informacje, bo wszystko się może jeszcze wiele razy zmienić.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button