Kursy bukmacherskie – czym są i jak wykorzystać je na swoją korzyść?

Kursy bukmacherskie stanowią jedną z podstaw służących ocenie, czy dani bukmacherzy online są atrakcyjniejsi od innych. Tak właściwie to na nie najbardziej zwracają uwagę profesjonaliści, planujący dłuższą przygodę z zakładami (do amatorów i początkujących znacznie bardziej przemawiają bonusy bukmacherskie). Jak jednak określić, czy dany bukmacher jest atrakcyjny pod kątem kursów? O czym te są w stanie powiedzieć i jak je odczytywać? Czym tak naprawdę one są? Wszystkie podstawowe informacje na ich temat zamierzamy zaprezentować w tym poradniku.

kursy najlepszych bukmacherów
Kursy bukmacherskie – czym są i jak wykorzystać je na swoją korzyść?

Czym są kursy bukmacherskie i jak one działają?

Kursy bukmacherskie są współczynnikami, które definiują potencjalną wygraną płynącą z postawienia na konkretną opcję bukmacherską (zwaną także rynkiem). Są więc nimi opatrywane nie tylko standardowe rynki, ale też te mniej szablonowe i uchodzące za mniej popularne. Kurs bukmacherski to tak właściwie mnożnik, dzięki któremu bukmacherzy wskazują na wartość wygranej. Mnoży się przez nie stawkę, by poznać jej wartość. Działa tona podstawie wzoru:

  • kurs bukmacherski * (stawka na kuponie – podatek od gier i zakładów) = potencjalna wygrana

Kursy bukmacherskie są ustalane ręcznie przez każdego bukmachera, na podstawie mnóstwa czynników. Są one rzeczą bardzo dynamiczną i potrafią zmieniać się z minuty na minutę. Właśnie dlatego warto umieć je czytać i być w stanie określić, w którym momencie są one opłacalne, a kiedy przestają takimi właśnie być.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jak kursy są w stanie pomóc w budowaniu własnych typów bukmacherskich?

Tworząc własne typy bukmacherskie zwraca się uwagę przede wszystkim na jak najbardziej dogłębną analizę konkretnego spotkania. Jest to jak najbardziej zrozumiałe i po prostu rozsądne zachowanie. Nie musi ona jednak być jedynym źródłem informacji przydatnych w definiowaniu ostatecznego kształtu tychże typów. Wiele mogą w tym pomóc kursy bukmacherskie. Dlaczego?

Kursy są czymś, co stanowi bukmacherski środek do zarobienia na typujących. W związku z tym wszyscy najlepsi bukmacherzy jak STS czy Fortuna wyrażają za ich pośrednictwem swoje własne przewidywania dotyczące konkretnego spotkania sportowego. Wynik opatrzony wyższym kursem będzie tym, który bukmacher uważa za mało prawdopodobny do wystąpienia. Kursem mniejszym z kolei (najczęściej bliskim 1.00) opatrzy on ten, którego wystąpienie jest znacznie bardziej możliwe.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Najlepiej jest tutaj posłużyć się fikcyjnym przykładem. Załóżmy, że reprezentacja Polski gra z reprezentacją Niemiec spotkanie towarzyskie w piłkę nożną. Kurs na reprezentację Polski wynosi 4.98, a na zespół niemiecki – 1.21. Oznacza to, że stawiając na Polskę 10 złotych można wygrać 49,8zł (bez odjęcia podatku – podajemy to w uproszczeniu). Polska jest zespołem, który rzadko wygrywa z zachodnimi sąsiadami. Takim, który rzadko kiedy jest faworytem spotkań właśnie z nimi. Stawiając na Niemcy, a zatem drużynę, która jest znacznie bardziej faworyzowana, przy takiej samej stawce będzie można zyskać 12,10 zł (a zatem niewiele więcej niż się włożyło). Bukmacher internetowy zachęca więc do podjęcia większego ryzyka, gdyż jest przekonany, że nie straci na tym (bo i Polska prawdopodobnie przegra).

Takie podejście można wykorzystać na własną korzyść. Bazując na powyższym przykładzie, można zaryzykować i postawić na Polskę (po analizie), by zyskać więcej. Można też zaufać bukmacherowi (bądź co bądź zatrudnia specjalistów, którzy dbają o to, by nie tracił) i postawić na Niemcy. Można też całkowicie zrezygnować z obstawiania tego meczu, uznając potencjalną wygraną za zbyt niewielką.

STS kod promocyjny
Nowa oferta darmowych bonusów bukmachera STS

Oczywiście kursy bukmacherskie są stosowane również w przypadku spotkań obstawianych na żywo. Tutaj też zasada jest taka sama. Z tym jednak, że szanse powodzenia przy wysokich kursach potrafią być znacznie większe (zależnie od sytuacji).

Jak wybrać bukmachera właśnie na podstawie kursów?

Naturalnym jest, że kursy są czymś, na co obstawiający zwracają największą uwagę przy wyborze konkretnego operatora. Jeśli i my chcemy wybrać takiego najbardziej konkurencyjnego pod ich względem, powinniśmy podjąć się wykonania poniższych kroków.

  1. Określmy dokładnie, co chcemy obstawiać – mowa tutaj nie o dyscyplinie (to za szerokie pojęcie), ale o konkretnych rozgrywkach. Weźmy pod uwagę chociażby Ekstraklasę – wtedy też łatwiej ocenimy, którzy legalni bukmacherzy lepiej ją pokrywają.
  2. Znajdźmy potencjalnych bukmacherów – spójrzmy na operatorów pokroju STSFortuna czy eWinner – znanych i rozpoznawalnych na rynku. Popatrzmy jednak też na innych i wypiszmy ich sobie.
  3. Porównajmy kursy na zakończone już spotkania – koniecznie na identyczne spotkania i te same rynki. Zwróćmy też uwagę na wiele spotkań z różnych przedziałów czasowych. Patrząc na Ekstraklasę przeanalizujmy spotkania z kilku kolejek.
  4. Wybierzmy bukmachera, którego kursy będą konsekwentnie najwyższe (lub w niektórych przypadkach niewiele oddalone od ideału).

Pamiętajmy, że swoje konto możemy posiadać u kilku różnych bukmacherów. Warto je mieć, gdyż pozwala to mieć lepszy dostęp do najlepszych kursów na każde kolejne spotkanie sportowe.

5 / 5. Ocen: 3

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button