Jak zacząć przygodę z bukmacherką? TOP 10 wskazówek

Zakłady bukmacherskie są czymś, na co ludzie zainteresowani sportem decydowali się od dawna. Nie inaczej jest dziś, choć świat bukmacherski uległ znacznemu przekształceniu. Współcześnie zanim przystąpi się do obstawiania warto dowiedzieć się więcej na temat jego oraz zasad rządzących nim. Wszystko to, co jest w tym wszystkim najważniejsze postaramy się przedstawić w naszym dzisiejszym wpisie.

jak zacząć obstawiać zakłady
Jak zacząć przygodę z bukmacherką? TOP 10 wskazówek

1. Legalni bukmacherzy muszą posiadać licencję

Kwestia legalności od zawsze zastanawiała wszystkie osoby choć trochę zainteresowane zakładami wzajemnymi. Od 2017 roku definiuje ją ustawa hazardowa. Choć sama w sobie powstała siedem lat wcześniej, to w 2017 roku właśnie przybrała formę bezpośrednio zwracającą się do bukmacherów i ich klientów. Przede wszystkim wprowadziła wymóg posiadania licencji. Bukmacherzy mogli (i wciąż mogą) otrzymać ją od Ministerstwa Finansów po spełnieniu pewnych wymogów, w tym między innymi tych dotyczących:

  • rozliczania się w Polsce;
  • posiadania w pełni polskiej strony internetowej i obsługi klienta;
  • stwarzania bezpiecznych warunków do typowania;
  • zaimplementowania rozwiązań technicznych służących do weryfikacji użytkownika.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Od tego momentu nielegalnym stało się typowanie u któregokolwiek bukmachera, który nie posiada licencji na świadczenie swoich usług.

2. Serwisy bukmacherskie skierowane są do osób pełnoletnich

Hazard od zawsze był domeną osób dorosłych. Nie inaczej jest i dzisiaj, a zakłady wzajemne są tego odpowiednim przykładem. Aby brać w nich udział trzeba mieć ukończone osiemnaście lat. Nie jest to czczy wymóg, a rzeczywiście egzekwowana przez bukmacherów rzecz. Każdy bukmacher musi swoich klientów legitymować – zarówno w Internecie, jak i w swoich punktach stacjonarnych.

3. Każde konto w internetowym serwisie bukmacherskim musi zostać zweryfikowane

Wszyscy legalni bukmacherzy narzucają klientom wymóg dokonania weryfikacji. Ta odbywa się w ten sam sposób u każdego z nich i wymaga od nas podesłania im skanu lub zdjęcia dowodu tożsamości. Może nim być dowód osobisty (jeśli jesteśmy obywatelami Polski) lub paszport (jeśli nie pochodzimy z Polski). Weryfikacja przez dowód  pozwala bukmacherowi określić nie tylko to, czy jesteśmy pełnoletni, ale i czy nie posiadamy lub posiadaliśmy już u niego konta oraz czy nie znajdujemy się w rejestrze dłużników.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

4. Wielu bukmacherów pozwala oglądać darmowe transmisje meczów

Bukmacherzy starają się rywalizować ze sobą na wielu różnych polach. Wielu spośród nich już teraz proponuje swoim klientom darmowe transmisje meczów – oczywiście każdy w zakresie, na jaki pozwala mu pozyskana licencja. Choć transmisje są zwykle oferowane w pełni bezpłatnie, skierowane są wyłącznie do osób aktywnie obstawiających. Zwykle więc aby uzyskać do nich dostęp trzeba będzie obstawić – jeden zakład na dowolną dyscyplinę i wybrane przez siebie rozgrywki odblokuje dostęp do całej usługi. Zazwyczaj również na ściśle określony czas.

5. Serwisy bukmacherskie mogą służyć do analizowania spotkań sportowych

Solidni bukmacherzy i ich serwisy internetowe mogą być miejscami wystarczającymi nie tylko do obstawiania typów bukmacherskich, ale i do ich budowania. Za pośrednictwem zawartych w ich obrębie statystyk, ale i danych historycznych można dokonywać dogłębnej analizy. Wielu bukmacherów prowadzi też własny blog, na łamach którego informuje na temat najciekawszych wydarzeń, które mogą zainteresować typujących. One również mogą się przysłużyć do lepszej i bardziej dogłębnej analizy.

ewinner profesjonalny bukmacher
Nowa oferta promocyjna w eWinner – Kod promocyjny na bonus

6. Niektórzy bukmacherzy działają nie tylko w formie komputerowych serwisów internetowych

Choć wielu operatorów już od tego odeszło, wciąż istnieje co najmniej kilku prowadzących własne stacjonarne punkty przyjmowania zakładów. Co równie ciekawe, często są one czymś niesamowicie popularnym – zwłaszcza, że w ich obrębie można liczyć na zupełnie inne promocje. Przede wszystkim takie, które nastawiają się na nagradzanie lojalności i regularności. Bukmacherzy coraz chętniej zgłębiają też świat mobilnej bukmacherki. W związku z tym proponują swoje własne aplikacje mobilne, które coraz częściej występują w pełni samodzielnej, niewymagającej wykorzystania głównego serwisu internetowego formie.

7. Istnieje możliwość posiadania konta u wielu bukmacherów

Polskie prawo w żaden sposób nie zakazuje posiadania własnego konta u kilku bukmacherów, przykładowo w STS, Betfan i eFortuna. Można je mieć nawet u wszystkich (choć to, umówmy się, bardzo radykalne rozwiązanie). Co ciekawe, jest to bardzo polecane, bo przynosi możliwość wyboru – w przypadku każdego spotkania możemy wtedy wybrać buka z najlepszym kursem właśnie na nie. Musimy jednak pamiętać, że jeden bukmacher to jedno konto.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – kod promocyjny na bonus

8. Kupony akumulacyjne mogą zawierać w sobie typy nawet na kilkadziesiąt zdarzeń

Poza standardowymi kuponami SINGLE, większość bukmacherów (STS, Betclic, Betfan) umożliwia nam typowanie w obrębie tak zwanych kuponów akumulacyjnych, to jest takich zawierających w sobie typy na kilka, a nawet kilkadziesiąt zdarzeń. Pozwalają one zyskać jeszcze więcej, maksymalizując wygrane (zależnie od ilości wspomnianych zdarzeń). Są jednak opcją znacznie bardziej ryzykowną, bo wymagającą poprawnego obstawiania nie jednego, a wielu zdarzeń. Jeden błąd przekreśla jakiekolwiek szanse na wygraną.

9. Niektórzy bukmacherzy dają dostęp do programów lojalnościowych

Choć wszyscy bukmacherzy stawiają przede wszystkim na bonusy bukmacherskie i przyciąganie do siebie nowych użytkowników, a programy lojalnościowe są domeną przede wszystkim bukmacherów działających stacjonarnie, coraz częściej stają się częścią serwisów internetowych polskich bukmacherów. Gwarantują zyski przez cały okres korzystania z ich usług, dlatego też potrafią być znacznie bardziej wartościowe aniżeli same w sobie bonusy.

10. Korzystając z kodów promocyjnych można zyskać darmowe środki od razu po rejestracji

Możliwe do znalezienia na stronach niezależnych od bukmacherów kody promocyjne są w stanie znacząco poprawić naszą sytuację startową u bukmachera. Nie każda firma wspiera ich wykorzystanie, jednak te, które to robią pozwalają na użycie ich w momencie zakładania konta. Jest to bezpłatne, a potrafi przynieść całe mnóstwo korzyści.

5 / 5. Ocen: 5

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button