Jak obstawiać zawody w skokach narciarskich u najlepszych bukmacherów?

Niedługo rozpocznie się kilka ostatnich tygodni ze skokami narciarskimi w sezonie 2021/22. Jakie konkursy zostały jeszcze do rozegrania? Chcesz je obstawiać? Jeśli tak, to warto typować tylko na takich zawodników, którzy jeszcze w tym momencie o coś rywalizują. Dlaczego jest to tak ważne?

obstawianie skoków narciarskich
Jak obstawiać zawody w skokach narciarskich u najlepszych bukmacherów?

Sezon 2021/22 w skokach narciarskich powoli zbliża się do końca

Do końca sezonu zostały zaledwie trzy tygodnie. W najbliższym czasie czekają nas Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Odbędą się one w norweskim Vikersund. Rywalizacja rozpocznie się dokładnie 11 marca i potrwa przez trzy dni. Jakie zawody są planowane do rozegrania? 11 oraz 12 marca skoczkowie będą skakać tylko na swoje konto – w ramach rywalizacji indywidualnej. Z kolei 13 marca 2022 roku odbędzie się konkurs drużynowy. Potem kilka dni przerwy i zawodnicy ponownie ruszą do zmagań. 19 i 20 marca 2022 roku odbędą się dwa konkursy w niemieckim Oberstdorfie. Będą to kolejne zawody indywidualne w lotach narciarskich.

Koniec sezonu to zaś klasyczne przenosiny do słoweńskiej Planicy. Od 25 do 27 marca 2022 roku zostaną rozegrane trzy zawody (tradycyjnie chodzi o loty narciarskie). W piątek czeka nas rywalizacja indywidualna. Dzień potem odbędzie się natomiast ostatni w sezonie 2021/22 konkurs drużynowy. Wszystko zakończy się zaś 27 marca 2022 roku. W niedzielę odbędzie się bowiem ostatni w sezonie konkurs indywidualny. Weźmie w nim udział 30. najlepszych skoczków na podstawie Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl29 PLN bez depozytuBETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Warto obstawiać tylko na zawodników, którzy jeszcze o coś walczą

Jak widzisz, koniec sezonu 2021/22 w skokach narciarskich zbliża się naprawdę wielkimi krokami. Na pewno nie zabraknie osób, które będą chciały wykorzystać ten czas na poprawienie stanu własnego konta u bukmachera STS czy innego. Już za parę dni startują Mistrzostwa Świata. Loty narciarskie są specyficzne, aczkolwiek w stawce nie brakuje zawodników, którzy świetnie czują się na największych możliwych obiektach. W tym gronie jest na pewno Japończyk Ryoyu Kobayashi, który jest faworytem numerem jeden do odegrania znaczącej roli. Duże szanse na zajęcie wysokiego miejsca ma także np. Austriak Stefan Kraft, który wygrał ostatnio Raw Air.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich to oddzielna impreza. Tutaj każdy zaczyna tak naprawdę od zera. Nikomu zatem nie zabraknie motywacji. Jeśli chcesz obstawiać zakłady na ten sport, to warto przeanalizować to, jak skoczkowie będą radzili sobie na treningach oraz w czasie kwalifikacji. Dobrze byłoby też sprawdzić, czy dany zawodnik lub skakać na tak zwanych „mamutach”, czy jednak niekoniecznie. 19 marca 2022 roku rywalizacja będzie odbywała się zaś o kolejne punkty z cyklu Pucharu Świata. Przestrzegamy przed zbyt pochopnym typowaniem na poszczególnych zawodników. Jeśli chodzi o ostatnie konkursy sezonu, to warto przede wszystkim skupić się na takich skoczkach, którzy o coś jeszcze walczą. Są to na pewno Japończyk Ryoyu Kobayashi oraz Niemiec Karl Geiger, którzy sa faworytem u bukmacherów i przykładowo firma bukmacherska Fuksiarz wystawiła na nich najniższe kursy. Ci zawodnicy cały czas toczą bowiem rywalizację o zajęcie pierwszego miejsca w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata. Aktualnie na czele znajduje się reprezentant Azji. W tym momencie Ryoyu Kobayashi ma na swoim koncie 1478 punktów. Drugi jest Karl Geiger. Niemiec zdobył do tej pory 1420 oczek. Różnica nie jest duża i tak naprawdę wszystko się jeszcze może zdarzyć. Wydaje się jednak, że Azjata prezentuje na tyle dobrą, równą formę, że będzie w stanie minimum utrzymać ten dystans aż do ostatniego konkursu, który zostanie rozegrany w Planicy.

obstawianie superbet
Obstawianie meczów w Superbet z kodem promocyjnym: BETONLINE

Teoretycznie rywalizacja toczy się jeszcze o trzecie miejsce. Dużo jednak wskazuje na to, że Norweg Halvor Egner Granerud obroni wypracowaną do tej pory zaliczkę nad swoim rodakiem Mariusem Lindvikiem. W tym momencie ma bowiem 105 oczek przewagi. Pamiętaj, by typować na takich skoczków, którzy będą szczególnie zmotywowani, aby w ostatnich zawodach zanotować dobre dla siebie wyniki… Nie powinieneś typować na skoczków, którzy tak naprawdę o nic już w tym sezonie 2021/22 nie walczą. Nie da się bowiem ukryć, że niektórzy traktują ostatnie zawody (szczególnie w Planicy) nieco wakacyjnie. 

Dlaczego warto skupić się przede wszystkim na zakładach h2h?

Jeśli chcesz do końca obstawiać konkursy, to radzimy skoncentrować się w głównej mierze na zakładach typu h2h. Chodzi tutaj o rywalizację bezpośrednią pomiędzy dwoma skoczkami. Dlaczego jest to ważne? Przede wszystkim chodzi o to, by zawodnicy mieli porównywalne warunki w czasie oddawania swoich prób. Szczególnie na „mamutach” ma to znaczenie. Obstawianie skoków narciarskich i zakładów typu h2h to także inne walory. Możesz skupić się – w czasie wykonywania analizy – wyłącznie na dwóch zawodnikach. Dzięki temu lepiej sprawdzisz formę, dyspozycję w ostatnich konkursach na tego typu skoczniach itp.

Poza tym stracisz na to wszystko o wiele mniej czasu. Granie np. na triumfatora konkretnych zawodów to duża loteria. Szczególnie w przypadku konkursów na tak dużych skoczniach, gdzie niektórzy będą o wiele bardziej uprzywilejowani – ze względu na warunki atmosferyczne. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko, to skup się na zakładach h2h.

5 / 5. Ocen: 2

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button