Futsal obstawianie u bukmachera – jak typować piłkę halową?

Halowa piłka nożna to bardzo popularna odmiana. Wiele osób uważa nawet, że jest zdecydowanie bardziej widowiskowa niż zwykły futbol. Jakie mamy tutaj najważniejsze zasady gry? Co można typować z tej dyscypliny w zakładach bukmacherskich? Na co uważać podejmując wiążące decyzje?

futsal jak obstawiać u bukmachera
Futsal obstawianie u bukmachera w Polsce

Czym cechuje się futsal?

Futsal to jedna z odmian piłki nożnej. Są kraje, w których jest to wariant najbardziej popularny. Zazwyczaj jednak halowa piłka nożna przegrywa ze zwykłym futbolem rozgrywanym na zielonej murawie. Generalnie cel jest wszędzie taki sam. Każdej z drużyn zależy zatem na tym, by finalnie strzelić więcej goli i tym samym wygrać konkretne spotkanie… Jakie mamy tutaj najważniejsze różnice?

W futsalu gra się pięciu na pięciu. Jednym z zawodników jest bramkarz. W standardowym futbolu gra się zaś 11 vs 11. W przypadku futsalu mamy do czynienia z hokejowymi zmianami. Ich liczba jest tak naprawdę nieograniczona. Liczy się tylko to, by na boisku przez przypadek nie znalazło się sześciu zawodników (po jednej stronie). Natomiast w zwykłym futbolu można wykonać maksymalnie pięć zmian (a w niektórych ligach dalej jedynie trzy; ta zmiana weszła zaś ze względu na koronawirusa).

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Jak długo trwa spotkanie? Mecz toczy się w ciągu dwóch połów. Każda z nich trwa zaś po 20 minut. Jakie są inne znaczące różnice? Np. chodzi o auty. Są one wykonywane nogami. Aby ten element gry był zrealizowany poprawnie, piłka musi być położona na powierzchni i dopiero potem kopnięta. Nie można zatem rzucać rękami, jak ma to miejsce w zwykłym futbolu.

Kto wygra mecz?

Jakie zakłady są oferowane (przez firmy bukmacherskie) właśnie dla fanów tej odmiany futbolu? Obstawianie futsalu w Polsce (nie da się tego ukryć) jest traktowany nieco po macoszemu. Warto jednak zauważyć, że są podmioty bukmacherskie, które oferują naprawdę relatywnie sporo zakładów. Można m.in. grać, która ekipa okaże się w końcowym rozrachunku lepsza.

Jak zaś typować takie właśnie zakłady? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, czy mamy tutaj dwie lub trzy opcje do wyboru. Czasami bowiem można zagrać zakłady bez remisu (wtedy w przypadku podziału oczek następuje oczywiście zwrot pieniędzy na konto gracza). Jak zaś typować w praktyce tego typu zakłady? Pamiętaj o tym, że liczy się przede wszystkim aktualna dyspozycja. Sprawdź zatem pieczołowicie ostatnie wyniki konkretnego klubu. Najlepiej z kilku poprzednich tygodni. Weryfikowanie dłuższego okresu mija się z celem. Wszak np. kilka miesięcy temu forma konkretnego klubu mogła być zdecydowanie inna (chociażby ze względu na skład personalny, lepszego/gorszego szkoleniowca itd.).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

O czym jeszcze warto pamiętać? Nie da się ukryć, że warto sprawdzać także ewentualne kontuzje lub zawieszenia. Im więcej informacji tego typu weźmiesz pod uwagę, tym lepiej. Warto podkreślić, że aktualnie dostęp do takich wiadomości jest naprawdę prosty. Wszystko tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od Twoich chęci. Warto również zweryfikować to, jak gospodarze spisują się w swojej roli (we własnej hali), a jak goście odnajdują się w potyczkach delegacyjnych.

Zakłady na undery/overy

Dużo typerów gra także zakłady na rozmaite overy/undery. Jak podejść do tego zagadnienia? Co powinno być dla Ciebie najważniejsze, by rzeczywiście mieć realne szanse na wygrane? Warto dokładnie zweryfikować liczbę strzelanych oraz traconych goli. Zarówno przez gospodarzy, jak i przez gości. Tak samo, jak powyżej, należy wziąć pod uwagę określony okres. Niech to będzie np. kilka tygodni wstecz.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – kod promocyjny na bonus

Przede wszystkim skupiaj się na dyspozycji w roli gospodarza oraz gościa – pod tym kątem. W tym przypadku również musisz sprawdzić, kto zagra w danej potyczce, a komu na pewno nie będzie to dane. Nawet jedna absencja (kluczowego strzelca, czy asystenta itp.) może mieć bowiem spore znaczenie pod względem wyniku danej konfrontacji. Warto również mieć wiedzę na temat tego, czy dany szkoleniowiec stawia na atak, czy jednak przede wszystkim interesuje go zabezpieczanie tyłów. Styl gry danej drużyny (także w futsalu) wpływa bowiem na liczbę goli.

Kiedy zdecydować się na handicapy?

Twoim zdaniem faworyt poradzi sobie bez większych problemów w najbliższej kolejce? W takim razie możesz postawić m.in. rozmaite handicapy. Jest to ciekawa alternatywa dla zwykłych zakładów. Na szczęście są firmy bukmacherskie oferujące te opcje. Szczególnie biorąc pod uwagę najbardziej istotne potyczki (na krajowym podwórku oraz nie tylko). Z handicapami trzeba na pewno uważać. Jest to bowiem w pewnym sensie broń obosieczna. Z jednej strony kursy są oczywiście dużo wyższe. Z drugiej strony zwiększa się ryzyko przegranej. Dlatego wszystko musi być dokładnie zweryfikowane, by mieć pewność, że taki zakład istotnie będzie dobrym rozwiązaniem.

Kiedy wybrać handicapy? Możesz się na nie zdecydować, kiedy dana ekipa jest faworytem i powinna spokojnie, wysoko ograć swoich przeciwników. Sprawdź ostatnie wyniki tego klubu oraz tak samo rywali. Zweryfikuj postawę na swojej hali lub w delegacji (w zależności od danego spotkania). Co jeszcze jest kluczowe? Dobrze jest sprawdzić rezultaty ze spotkań bezpośrednich. Szczególnie z ostatniego czasu. Te wyniki także pozwolą Ci bowiem wysunąć wiele wartościowych wniosków na temat słuszności konkretnego handicapu.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button